فرار از آزار جنسی راهنمایان گردشگری

این روزها صحبتهای زیادی از آزار جنسی در محیط کاری می‌شنویم. موضوع روز شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ها و حتی اخبار داخلی. از اینکه در محیط‌های کاری چنین رفتاری پلیدانه و رقت‌انگیزی می‌تونه از یک انسان سربزنه بسیار صحبت شده. اما چیزی که این روزها کمتر دیدم، آزار جنسی در گردشگری به خصوص بین راهنمایان گردشگری هست. در این مقاله سعی شده، دلایل و راهکار حل این مشکل برای راهنمایان گردشگری و مسافرین آسیب دیده بررسی شود.

اطلاعات بیشتر
رفتینگ ارمند ایمن - علیرضا دامادزاده

برای رفتینگ ایمن چی بدونیم؟

رفتینگ یکی از ورزشهای پر هیجان است که چندسالیست به عنوان یکی از اهداف ماجراجویانه گردشگران انتخاب می شود. این ورزش جذاب در روزهای گرم تابستان بسیار لذت بخش خواهد بود اگر از آن نترسیم و اطلاعات کافی در مورد شرایط اجرای آن داشته باشیم. در این مقاله با این ورزش پر انرژی آشنا شده و شرایط ایمنی برای یک گردشگر را می‌خوانید.

اطلاعات بیشتر

آموزش کاربردی Google Maps

نرم افزار Google Maps از جمله نرم افزارهای کاربردی مسیریابی، مکان‌یابی و اطلاعات مکانی این روزهاست. با توجه به اینکه این نرم افزار در دسترس‌ترین نرم افزار نقشه در دستان کاربر بخصوص بر روی گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌باشد، آموزش آن به همه افراد پیشنهاد می‌گردد.
آموزشی که در اینجا مطالعه می کنید، بر اساس آخرین نسخه برنامه در تاریخ 20 بهمن 1398 می باشد.

اطلاعات بیشتر
گروه توریست چینی - روستای ابیانه

ریال ارزان و مسافر کمتر یا ریال گران و مسافر بیشتر

در اوضاع نابسامان اقتصادی ایران که تحریم‌ها، فشارهای سیاسی داخلی و خارجی و عدم توانایی در مدیریت بهینه این شرایط توسط دولت‌ را شاهدیم، می‌توان تنها راه نجات یا کمک به مردم ایران را تقویت صنعت گردشگری برشمرد، که مردم بتوانند مستقیم و بدون واسطه درآمد حاصل از گردشگری را برای زندگی و سرمایه گذاری بیشتر و نهایتاً کمک به اقتصاد کشور خرج کنند. در این بین اما هایی هست که در این مقاله به آنها پرداختم.

اطلاعات بیشتر
برشی از کلیپ خوانندگی در روستای ابیانه

تأملی بر ماجرای کلیپ ابیانه

مدتی پیش کلیپی از خوانندگی بانویی هنرمند در روستای خوش آب و هوای ابیانه معروف به نگین کرکس در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که در میان مسئولین بسیار جنجالی شده و باعث پایین آمدن رونق موقت گردشگری ابیانه و روستاهای اطراف شد. در این یادداشت به بررسی اجمالی این رفتار و واکنشهای آن پرداختم. سعی شده طبق کدهای اخلاقی اکوتوریسمی بررسی‌ها انجام شود.

اطلاعات بیشتر
باقیمانده موانع مسابقه آفرودی در کویر خارا

زخم بر تن طلایی خارا

کویر خارا که یکی از جاذبه‌های شرق اصفهان می باشد به دلیل نزدیکی به شهرهای ورزنه، نائین، شهرضا و اصفهان بارها و بارها دچار مشکلات زیست محیطی شده است. یکی از این مشکلات اجرای مسابقات به اصطلاح ورزشی بیراهه‌ران‌ها هست که دراین مقاله به اجرای مسابقه آنها، اعتراض افراد بومی فعال محیط‌زیست و عواقب پسا مسابقه اشاره شده.

اطلاعات بیشتر
نمای روستای چوپانان

نبض پاییزی چوپانان

در پاییز که آدما هوس یه طبیعتگردی دبش و رهایی در آرامش طبیعت می‌کنند، یکی از بهترین جاهایی که پیشنهاد میشه کویره. کویر با هزاران راز و دیدنیهای جذاب در دل خودش. اینجاست که باید بگردیم به دنبال یک مقصد عالی و سرگرم کننده. چوپانان یکی از اون مقصدهایی هست که چند سالی میشه نظر من را به خودش جلب کرده و بخاطر نظم و زیبایی که در خودش داره از دید من یکی از مقاصد خوب پاییزگردی محسوب میشه؛ اینجا شما می تونید مقاله ای که در مورد چوپانان و جاذبه‌های اطراف این روستا نوشتم را مطالعه کنید.

اطلاعات بیشتر

بررسی چاشنی ها برای آتشکاری بعد از عمليات ژئوفيزيک (IP-RS)

در اين مقاله به عواملی که سبب اين انفجارات ناخواسته می شود که يکی از آن ها روش های ژئوفيزيک IP-RS می باشد مورد بررسی قرار می گيرد. در اين حين گروهی از چاشنی های الکتريکی نيز معرفی خواهند شد.
در نهايت با معرفی يک نوع چاشنی جديد با نام «نانل»، پيشنهاد می شود برای جلوگيری از آن گونه انفجارات از اين سيستم آتشکاری استفاده شود.

اطلاعات بیشتر

بررسی تضاد بين دستورالعمل اجرايي مواد ناريه شورای امنّيت کشور و آئين نامه ايمنی معادن

دستورالعمل اجرايی مواد ناريه شورای امنيت کشور و آئين نامه ايمنی معادن در مورد مصرف مواد ناريه اختلافاتی با يکديگر دارندکه اين تضادها باعث بوجود آمدن مشکلاتی برای معدنکاران شده است و اين مقاله به بررسی اين تضاد ها می پردازد.

اطلاعات بیشتر