گردشگری و سفر

10 راهکار بستن چمدان مثل حرفه‌ای ها

قبل از هر سفری، دغدغه ما بستن چمدان و انتخاب لباس و وسایل است. اینکه نمی‌دانیم دقیقاً چه لباسی یا چه وسایلی بردارید ما را عصبی و دل نگران می‌کند. این ۱۰ نکته اساسی راهنمای خوبی برای چمدان بستن مثل حرفه‌ای‌هاست که شما را برای همیشه از دغدغه‌های قبل از سفر نجات می‌دهد.

8 کار مهمی که هنگام دریافت اتاق هتل باید انجام دهید

سفر شما در مسیر طولانی به پایان می‌رسه و بالاخره در اتاق هتل خود تنها هستید. اما قبل از اینکه روی تخت بیفتید و استراحت کنید، یا از پنجره منظره بیرون اتاق را تماشا کنید، این هشت کار مهم می‌تواند شما را از یک شب بدخوابی یا اشتباهی پرهزینه نجات دهد.

قوانین مهم سفر برای زنان

با توجه به زیاد شدن سفر زنان بیشتر از همیشه و در دسترس بودن رو به رشد پروازهای ارزان قیمت، سفر انفرادی زنان بخش ثابتی از چشم‌انداز سفرهای امروزه دنیاست. زنان بیش از این برای دستیابی به سفرهای رویایی خودشان صبر نمی کنند تا کسی پیدا شود و با هم به سفر بروند. با این وجود، یک قانون وجود ندارد که بگوید زنان نمی توانند سفر کنند و یا به تنهایی سفر کنند. ممکن است قوانینی برای مسافران زن وجود داشته باشد که برای مردان وجود ندارند، اما خبر خوب این است، تعداد کارهایی که زنان می توانند انجام دهند بسیار بیشتر از کارهایی است که نمی توانند انجام دهند.

آزار جنسی در سفر

این روزها صحبتهای زیادی از آزار جنسی در محیط کاری می‌شنویم. موضوع روز شبکه‌های اجتماعی، ماهواره‌ها و حتی اخبار داخلی. از اینکه در محیط‌های کاری چنین رفتاری پلیدانه و رقت‌انگیزی می‌تونه از یک انسان سربزنه بسیار صحبت شده. اما چیزی که این روزها کمتر دیدم، آزار جنسی در گردشگری به خصوص بین راهنمایان گردشگری هست. در این مقاله سعی شده، دلایل و راهکار حل این مشکل برای راهنمایان گردشگری و مسافرین آسیب دیده بررسی شود.

رفتینگ ارمند ایمن - علیرضا دامادزاده

رفتینگ یکی از ورزشهای پر هیجان است که چندسالیست به عنوان یکی از اهداف ماجراجویانه گردشگران انتخاب می شود. این ورزش جذاب در روزهای گرم تابستان بسیار لذت بخش خواهد بود اگر از آن نترسیم و اطلاعات کافی در مورد شرایط اجرای آن داشته باشیم. در این مقاله با این ورزش پر انرژی آشنا شده و شرایط ایمنی برای یک گردشگر را می‌خوانید.

گروه توریست چینی - روستای ابیانه

در اوضاع نابسامان اقتصادی ایران که تحریم‌ها، فشارهای سیاسی داخلی و خارجی و عدم توانایی در مدیریت بهینه این شرایط توسط دولت‌ را شاهدیم، می‌توان تنها راه نجات یا کمک به مردم ایران را تقویت صنعت گردشگری برشمرد، که مردم بتوانند مستقیم و بدون واسطه درآمد حاصل از گردشگری را برای زندگی و سرمایه گذاری بیشتر و نهایتاً کمک به اقتصاد کشور خرج کنند. در این بین اما هایی هست که در این مقاله به آنها پرداختم.

برشی از کلیپ خوانندگی در روستای ابیانه

مدتی پیش کلیپی از خوانندگی بانویی هنرمند در روستای خوش آب و هوای ابیانه معروف به نگین کرکس در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که در میان مسئولین بسیار جنجالی شده و باعث پایین آمدن رونق موقت گردشگری ابیانه و روستاهای اطراف شد. در این یادداشت به بررسی اجمالی این رفتار و واکنشهای آن پرداختم. سعی شده طبق کدهای اخلاقی اکوتوریسمی بررسی‌ها انجام شود.

باقیمانده موانع مسابقه آفرودی در کویر خارا

کویر خارا که یکی از جاذبه‌های شرق اصفهان می باشد به دلیل نزدیکی به شهرهای ورزنه، نائین، شهرضا و اصفهان بارها و بارها دچار مشکلات زیست محیطی شده است. یکی از این مشکلات اجرای مسابقات به اصطلاح ورزشی بیراهه‌ران‌ها هست که دراین مقاله به اجرای مسابقه آنها، اعتراض افراد بومی فعال محیط‌زیست و عواقب پسا مسابقه اشاره شده.

نمای روستای چوپانان

در پاییز که آدما هوس یه طبیعتگردی دبش و رهایی در آرامش طبیعت می‌کنند، یکی از بهترین جاهایی که پیشنهاد میشه کویره. کویر با هزاران راز و دیدنیهای جذاب در دل خودش. اینجاست که باید بگردیم به دنبال یک مقصد عالی و سرگرم کننده. چوپانان یکی از اون مقصدهایی هست که چند سالی میشه نظر من را به خودش جلب کرده و بخاطر نظم و زیبایی که در خودش داره از دید من یکی از مقاصد خوب پاییزگردی محسوب میشه؛ اینجا شما می تونید مقاله ای که در مورد چوپانان و جاذبه‌های اطراف این روستا نوشتم را مطالعه کنید.

تخصصی معدنی

بررسی-چاشنی-ها-برای-آتشکاری-بعد-از-عملیات-ژئوفیزیک-(IP-RS)

در این مقاله به عواملی که سبب این انفجارات ناخواسته می شود که یکی از آن ها روش های ژئوفیزیک IP-RS می باشد مورد بررسی قرار می گیرد. در این حین گروهی از چاشنی های الکتریکی نیز معرفی خواهند شد.
در نهایت با معرفی یک نوع چاشنی جدید با نام «نانل»، پیشنهاد می شود برای جلوگیری از آن گونه انفجارات از این سیستم آتشکاری استفاده شود.

دستورالعمل اجرایی مواد ناریه شورای امنیت کشور و آئین نامه ایمنی معادن در مورد مصرف مواد ناریه اختلافاتی با یکدیگر دارند که این تضادها باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای معدنکاران شده است و این مقاله به بررسی این تضادها می پردازد.